Uygun Krediler Hakkında

Alacağım evin yüzde kaçına kredi çıkar?

Ev almak için alacağım evin yüzde kaçına kredi çıkar konusu oldukça önemlidir ve krediye ihtiyacınız oldu ve herhangi bir bankaya başvurmak istediniz. Ancak kafanızda şöyle bir soru oluştu. Alacağım evin yüzde kaçına kredi çıkar? Bankaların ihtiyaç anında akla ilk gelen seçenek olması ve bu yola başvuran insan sayısının da oldukça yüksek seviyelerde olması su götürmez bir gerçek. Hal böyle iken araç sahibi olmak isteyen iş kurmak isteyen ve ihtiyacı olan herkes bankaların kapısını çalmaktadır. Ancak bunlardan en çok karşılaşılanı ise konut kredisi için başvuranlardır. Taksitlendirme seçenekleri ile kolayca ev sahibi olma fikri herkesi heyecanlandıran bir durum. Peki konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyen bir kişi ne kadar kredi alır? Bu sorunun cevabını bankaların zorunlu olarak gerçekleştirdikleri konut kredisi ekspertizi ile vermek mümkün.

Alacağım evin yüzde kaçına kredi çıkar

Konut kredisi ekspertizi sizin almak istediğiniz ev için gerçekleştirilen bir değer ölçümü olarak tanımlanabilir. Bu ölçüm sonrası elde edilen veriler sayesinde almak istediğiniz evin değeri belirlenerek bu değer üzerinden belirli bir orana denk gelen krediyi almanıza imkan sağlanır. Bu değer ise %75 olarak belirlenmiştir. Yani bankalara konut kredisi için başvurduğunuzda alacağınız evin değeri kadar krediyi almanız mümkün değildir. Alacağınız evin değerinin %75’ini size sağlayan bankalar bunun için ekspertiz gerçekleştirir.

Kısaca özetleyecek olursak; Bankaya konut kredisi için başvurduğunuzda alacağınız evin %75’i kadar kredi çıkacaktır. Herhangi bir bankanın konut kredisini %100 olarak karşılaması beklenemez.

krediler

En güncel uygun kredi haberleri ile sizde krediler bulun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün