Bankalar

ATM’den Kartsız Para Çekme Yatırma

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımızın her karesinde yenilikler ve değişiklikler yaşanmaya devam ediyor. Teknolojinin çok hızlı bir şekilde gelişmesi bizlere de yeni hizmetler olarak dönmektedir. ATM’den kartsız para çekme işlemi de bu alanda yaşanan değişim ve gelişmelerden bir tanesi olmaktadır. Bankalar şubeleri haricinde birçok farklı noktalarda ATM’ler sayesinde hizmet sunmaktadır. Genel olarak ATM’lerden para çekme işlemi kartla gerçekleştirilmektedir. Fakat teknolojinin gelişmesiyle birlikte bankalar bu alanda da kullanıcılarına farklı hizmetler sunmaktadırlar.

Bankamatikler üzerinden artık kartsız QR kodu sayesinde para çekebilmektesiniz. Bunun haricinde yine kartınız olmadan ATM’ler aracılığıyla borç ödeme, fatura ödeme, harç yatırma, cep telefonu TL yükleme gibi daha birçok işlemlerinizi de gerçekleştirebilmektesiniz. Kullanıcılar için 7/24 hizmet sunan ATM kartsız işlem seçeneği ile sizde bütün ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilmektesiniz. ATM’den kartsız para çekme işlemi için yapmanız gereken tek şey kendinize en yakın olan bir ATM cihazı bulmanız olmaktadır.

Atm’den Emekli Maaşı Nasıl Çekilir? Detay İçin Tıklayınız.

Banka Kartı Olmadan Para Çekme

Sizde cep telefonunuza Cep Anahtar mobil uygulamasını yükleyerek ATM’lerden kartsız para çekebilirsiniz. Mobil uygulamayı yüklemenizle birlikte cep anahtar sayesinde ATM’lerden banka ya da kredi kartınız olmadan rahatlıkla para çekebileceksiniz. Mobil Cep Anahtar uygulaması ile üreteceğiniz tek kullanımlık şifre sayesinde bankamatiklerde yer alan kartsız işlem menüsünde ki para çekme seçeneğine giriş yapınız. Sonrasında menüde Cep anahtar ile para çekme şeklinde bir ekran çıkmaktadır.

Bu seçimi de tıkladıktan sonra tek yapmanız gereken cep anahtar kodunuzu girmeniz olmaktadır. Böylece cep anahtar ile gelen kodu girdikten sonra kolaylıkla para çekme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece para çekmek için herhangi bir kart kullanmanıza gerek kalmamaktadır.

Ziraat Bankası Kartı Olmadan Para Çekme

Ülkemizin en büyük ve köklü bankalarından olan Ziraat Bankası şubelerinin haricinde binlerce ATM’si aracılığıyla da kullanıcılarına kesintisiz hizmet sağlamaktadır. Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden aklınıza gelebilecek birçok işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilmektesiniz. Bunlara son eklenen yeniliklerden bir tanesi de kartsız para çekme işlemi olmaktadır. Bu işlemi yapabilmek için kendinize en yakın bir Ziraat Bankası ATM cihazı bulun ve kartsız işlem menüsüne girin. Ziraat Bankası Kartı olmadan para çekme işlemi için, sistemde kayıtlı cep telefon numaranız ve T.C. kimlik numaranızı ekranda sizden istenilen bölümlere giriniz.

Ekranda göreceğiniz bankkart listesinden hangi kart üzerinden işlem yapacaksanız onu seçmelisiniz. Seçmiş olduğunuz kartın şifresini girdikten sonra cep telefonunuza gelecek olan SMS şifresini ATM’deki ilgili bölüme yazınız. Sonrasında çekmek istediğiniz tutarı girerek paranızı kolaylıkla çekerek  işleminizi tamamlayabilmektesiniz.

Ziraat Bankası Kartı Olmadan Para Çekme QR Kodu İle Video

Banka Kartı Olmadan Bankamatikten Para Çekme

Son günlerde adından söz ettiren kartsız para çekme yöntemlerinden bir tanesi de QR kodu ile para çekme işlemi olmaktadır. Bu işlemi bütün bankaların ATM’lerinden kolaylıkla yapabilmektesiniz. Ama ilk önce cep telefonlarınıza QR kare kod mobil uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Sonrasında QR kare kod ile kartsız para çekme işlemi için, para çekmeyi düşündüğünüz bankanın mobil uygulamasına giriş yapmalısınız. Burada ana sayfada yer alan para çek butonuna tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza gelecek olan ilk ekrana para çekmek istediğiniz hesap bilgilerinizi ve tutarı giriniz. Sonrasında ATM üzerindeki QR kodunu mobil şube ekranında açılacak olan kameraya okutunuz. Yapacağınız bu işlemin ardından paranızı kolaylıkla çekebilirsiniz.

Banka Kartı Olmadan Para Çekme Garanti

Eğer Garanti bankası müşterisiyseniz, para çekmek için herhangi bir karta ihtiyacınız olmamaktadır. Bankanız sizlere kartsız para çekmeniz için 3 farklı seçenek sunmaktadır. Bunlar; QR işlemleri, CepBank ve Referans No ile kartsız para çekme işlemleri olmaktadır. Garanti Bankası ile kartsız para çekmek artık çok kolay olmaktadır. En yakın bir ATM’ye giderek CepBank para çekme butonuna tıkladığınızda cep telefonunuza gelecek mesajdaki şifre ile rahatlıkla paranızı çekebilmektesiniz.

Banka Kartı Olmadan Para Çekme Garanti Video

krediler

En güncel uygun kredi haberleri ile sizde krediler bulun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün