Bankalar

Bankada Unutulan Paralar

Bankada unutulan paralar, seksenli yıllardan sonra refah döneminin bize getirdiklerinden biri de Türkiye’de çeşitli bankaların açılmasıydı. O yıllardan bu yana pek çok banka açıldı; konut kredileri düşük faizli krediler bonuslar derken… Bankaların etki alanına girmek birçoğumuz için günümüzde neredeyse kaçınılmaz oldu… Bu da diğer bir sonucu doğurdu. Pek çok bankada açılan hesaplar! Ani ölümler pek çok bankada hesabımızın açılması hayat gailesi gibi pek çok nedenlerle bu hesapların birçoğu unutuldu… Bankalarda unutulan hesaplar bir liste ile açıklandı; hatta bu listede Maliye Bakanı’nın bile adı yer aldı!

Bankada Unutulan Paralar

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu(TMSF) unutulan hesapları bir süre önce açıkladı. Rakamlar hiç  de yabana atılacak gibi değil hem de:119 milyon lira askıda! Ancak 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu’nun  62.maddesine bakılırsa;on yıl içinde aranıp sorulmayan mevduat hesapları fon ve alacaklar zaman aşımına uğruyorve gelir olarak fona geçiyor…Bankada unutulan para sorgulama gibi bir şey düştüyse zihninize;hemen TBB’nin hazırlayıp hizmete sunduğu www.zamanasimi.org/tbb sitesinden unutulan hesabınız var mı öğrenmek mümkün.Zaman aşımına uğramak üzere olan hesaplar buradan görüntülenebiliyor.Kendiniz veya yaşlı bir yakınınız için de yapabilirsiniz bunu;belki kıyıda köşede unutulan sürpriz bir hesapla karşılaşmanız da olası…

Gündelik kaygılar, şehir karmaşası ve yoğun iş yaşamı da eklenince bazen unutulmaz hesaplar kaçınılmaz olabiliyor.Siz iyisi mi hafife almayıp;bankada unutulan para sorgulama konusunu ciddiye alınve bir tıklamayla her şeyi kontrol edin…Bunu TMSF’nin de hizmete sunduğu: www.zamanasimisorgu.tmsf.org.tr sitesinden de yapabilirsiniz.Unutmayın para da bazen bellekle imtihan edilebilir…Hem de bizzat sizin tarafınızdan!

krediler

En güncel uygun kredi haberleri ile sizde krediler bulun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün