Bankalar

Bankalardan Kırmızı Kalem Yedim, Nedir?

BANKALARDAN KIRMIZI KALEM YEMEK NEDİR, Bankalar ile ilgili kavramlar arasında “bankalardan kırmızı kalem yemek nedir?” sorusu oldukça sık soruluyor. Aslında bu konu bankaların kara listesine alınma durumuna benzer bir işlemdir. Eğer banka ile ödemeleriniz konusunda bir sorun yaşar ve hakkınızda bir dava açılırsa hakkınızda kırmızı kalem işlemi başlatılır. Elinizde sadece bir mevduat hesabınız kalır. Kredi kartlarınız iptal edilir. Bankaların diğer hizmetlerinden yararlanamaz duruma düşersiniz. Dolayısıyla nakde ihtiyacınız olduğu zamanlarda kredi çekebilme imkanınız da elinizden alınmış olur.

BANKALARDAN KIRMIZI KALEM YEMEK NEDİR?

Bankalardan kırmızı kalem yemek nedir konusu hakkında bir diğer merak edilen detay da bankanın borcunuzu ödeyemediğinizde ne kadar süre sonra hakkınızda böyle bir uygulamaya başvuracağıdır. Bu durum bankadan bankaya değişmekle birlikte banka borcunuzun son ödeme gününden 7 gün sonrasına kadar ödemenizi kabul edebilmektedir. Bu süre aşıldığı taktirde kırmızı kalem işlemini uygulama hakkına sahiptir. Ancak bu sürenin bitiminde biraz daha zaman veren bankalar da bulunmaktadır.

Bankalardan kırmızı kalem yemeniz durumunda kredi veya kredi kartı alamayacağınız gibi adınıza bir hesap açtırma hakkından da mahrum bırakılırsınız. Hakkınızdaki bu bilgi sadece sorun yaşadığınız banka ile sınırlı kalmaz bankaların ortak veri tabanına işlenir ve siz hangi bankaya giderseniz gidin hakkınızdaki bu bilgi her bankada görünecektir. Bu sorun borcunuzu ödeyinceye kadar devam eder. Borcunuz ödenip hakkınızdaki takip kararı kaldırıldığında kırmızı kalem işleminden kurtulmuş olursunuz.

krediler

En güncel uygun kredi haberleri ile sizde krediler bulun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün