Borç Temizleme Kredisi ve Yapılandırma

Borç Temizleme Kredisi ve Yapılandırma

Banka şubelerine, bir yakınınıza veya finans kuruluşlarına olan borçlarınızı temizlemek için bankalar kredi vermektedir. Kredinizi ödemekte zorluk çekiyorsanız, birleştirme, taksitlendirme ve yapılandırma yöntemleri daha rahat bir şekilde borçlarınızı ödeme imkanına sahip olabilirsiniz. Birden çok fazla kişiye borcunuz varsa bütün borçlarınızı tek bir bankada birleştirme şansına sahipsiniz. Bu şekilde tek yere ödeme yaparak borçlarınızı daha rahat bir şekilde bitirebilirsiniz.

Kredi kartı veya kredi borçlarından dolayı kredi çekme şansına sahip olmayan kişiler için borç kapatma kredisi veren bir çok banka mevcuttur.  Borç temizleme kredisi veren bankalar aracılığı ile ihtiyacınıza uygun olan krediyi çekebilirsiniz. S

Borç Temizleme Yapılandırma Kredisi

Bankalar bireysel müşterilerine konut ve ev alımları hariç, tüketici ve ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu krediler kişisel ihtiyaçlara yönelik alınan kredilerdir. Kredi çekerek piyasaya olan borcunu ödemek isteyen kişiler, borç temizleme kredisi ile tek bankaya taksit yaptıkları için gelirlerinin bir kısmını buraya ayırırlar. Bu sayede taksitlerini aksatmadan borçlarından kurtulmuş olurlar. Borçlarını temizlemek için kredi çeken, ancak daha fazla borca sürüklenen kişiler için ise borç kapatma kredisi fayda sağlamaktadır.

Bazı tüketiciler, bankalarından kredi çekme şansına sahip olmadıkları halde senet karşılığında kredi imanı sağlayan finans kuruluşlarından kredi çekmektedir. Fakat bu yöntemde faiz oranları çok fazladır. Bu nedenle kişiler bu durumda oldukça fazla zarar uğrarlar. Tüketici, borç temizlemek için kredi çektiği zaman borcu bitene kadar başka borç yapmaması gerekir.  Ödeme günü ne olursa olsun, kişi geliri düzeyinde borca sahip değil ise büyük zorluk çeker.

Borç Temizleme Kredisini Nasıl Alırım?

Borç temizleme kredisi almak için, hangi bankaların borç temizleme kredisi verdiği hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.  Devlet kuruluşları kişinin geliri oranında borç kapatma ve yapılandırma kredisi verdiği için, geliri yetersiz olan bireylere borç kapatma ve yapılandırma kredisi vermemektedir.  Ancak sosyal yardımlaşma kurumlarına başvuru yaptığınız takdirde, aylık ve ya üç aylık düşük miktarlarda yardım alabilirsiniz. Resmi kuruluşlar bunun haricinde tüketiciye kredi vermemektedir.

Bankalar, kredi kartı borcu olan kişilere, 72 ay vadeli borç temizleme kredisi vermektedir. Bonus, Axess, Word veya ülkemizde bulunan bütün bankalara borçlarınızı kapatmak için banka şubelerine başvuruda bulunabilirsiniz.  BU şekilde 72 ay vadeli kredi kartı borcu yapılandırma kredilesi alabilirsiniz.

Akbank, İş Bankası, Garanti Bankası gibi bankaları, kredi kartı ve diğer borçları yeniden vadelendirmek, kapatmak ve taşımak için kredi vermektedir.  Başka bankalara ait olan borçlarınızı bu bankalara taşımanız mümkündür. Bu sayede tüm borçlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu bankalar yeni müşterileri için verdikleri kredi faizleri, standart ihtiyaç kredilerine göre daha yüksektir.  72 ay vade olanağından yararlanmak isteyen müşteriler çok yüksek kredi faizleri ile karşılaşırlar. BU nedenle borç temizleme ve yapılandırma kredisi alırken iyi hesap yapılması gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir