Bankalar

Emekli Maaşı Nasıl Çekilir?

Emekli maaşı nasıl çekilir

Emeklilerin yaşadığı en büyük sorunlardan biriside ATM’den paa çekmektir. Yazımızda sizlere elimizden geldiğince emekli maaşı nasıl çekilir ve bankadan bankaya farklılık gösterir mi gibi konulardan bahsedeceğiz. Birçok emekli maaşları için bankaların içerisinde sıra beklemekte ve uzun kuyruklar oluşturmaktadırlar. Oysa hiç sıra beklemeden ATM üzerinen de maaşlarını rahatlıkla çekebilirler. Emeklilerin en çok merk ettiği ve araştırdığı konulardan olan emekli maaşımı nasıl çekebilirim sorusunun bütün cevaplarını sizlere paylaşacağız.

Atm’den emekli maaşı nasıl çekilir? Detay için tıklayınız.

ATM’den Kartsız Para Nasıl Çekilir? Detay İçin tıklayınız.

Ziraat Bankası Atm Emekli Maaşı Nasıl Çekilir?

Eğer emekli maaşınız Ziraat Bankası hesabınıza yatıyorsa, paranızı Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden çekebilmek için maaşınızın tanımlı olduğu bankamatik hesap kartınızın olması gereklidir. ATM’den para çekebilmeniz için gerekli olan tek şey karınızın olması ve şifrenizi bilmeniz olacaktır. Maaşınız yattıktan sonra banakamatik üzerinden hesap kartınızla maaşınızı kolayca çekebilmektesiniz. Normalde standart hesaplarda günlük para çekme limiti bulunurken, emekli maaşlarında günlük limit oldukça esnek tutulmuştur. Bu sayede Ziraat Bankası ATM emekli maaşı nasıl çekilir diye merak edenler tek seferde paralarının tamamını kolayca çekebilirler. Bu arada maaş hesap kartınızla istediğiniz herhangi bir yerdeki bütün Ziraat ATM’lerinden ya da ortak ATM’lerden paranızı çekebilirsiniz.

Vakifbank Atm Emekli Maasi Nasil Çekilir?

Emekli maaşınız Vakıf Bankası hesabınıza yatıyorsa, içeride saatlerce sıra beklemenize hiç gerek kalmamaktadır. Çünkü maaşınıza tanımlı hesap kartınızla kolayca Vakıf Bankası ATM’leinin herhangi birinden emekli maaşınızı çekebilirsiniz. Bunun için yaptırmanız gereken tek şey, emekli maaşınızın yattığı hesabınıza ait bir bankamatik kartı talep etmeniz gerekir. Sonrasında belirleyeceğiniz bir şifre ile bankamatik kartınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

atmden emekli maaşı nasıl çekilir

Artık banka şubelerinde beklemek yerine emekli maaş hesap kartınızla size en yakın olan herhangi bir Vakıfbank ATM’si ya da ortak ATM’ler üzerinden bütün emekli maaşınızı tek seferde çekebilirsiniz. Normalda günlük çekilecek standart limit tutarı, emekli olan kişilerde uygulamaz. Bu sayede bütün maaşlarını tek seferde kolayca çekebilirler. Vakıfbank ATM emekli maaşı nasıl çekilir diye merak edenler, ATM kart kısmına banka hesap kartlarını takıp şifrelerini tuşladıklarında karşılarına bir menü çıkmaktadır. Buradan para çekme kısmına girerek çekmek istediğiniz tutarı girin ve onaylayın. Ancak kartınızı ve paranızı almayı sakın unutmayın.

Halk Bank Atmden Emekli Maasi Nasil Cekilir?

Halk Bankası emeklileri kendisine çekebilmek adına belkide en fazla kampanya düzenleyen bankalardan birisidir. Emekli ve maaşınızı Halk Bankası’ndan alıyorsanız, saatlerce şubelerde sıra beklemenize hiç gerek yok. Çok kolay bir şekilde emekli aylığınızı banka ATM’lerinden ya da ortak ATM’lerin herhangi birinden rahatlıkla çekebilirsiniz. Halk Bank emekli maaş nasıl çekilir diye merak edenler için;

  • İlk önce maaş hesabınıza tanımlı bir bankamatik kartı ve bu karta ait şifre edinmelisiniz.
  • İkinci olarak kartınızı herangi bir Halk Bank ATM’sine takarak 4 haneli şifrenizi giriniz.
  • Şifrenizi girdikten sonra karşınızda bir menü  açılacak. Bu menüden para çekme yazan kısma tıklayınız.
  • Otomatik olarak bazı miktarlar sıralanacak isterseniz bunlardan birini ya da diğer seçeneği ile daha başka bir para miktarını seçebilirsiniz. İstediğiniz tutarı yazıp onayladıktan sonra paranızı para bölmesinden bankamatik kartınızı da kart bölmesinden almayı unutmayın.

Emekli Maaşı Kartsız Çekilir Mi?

Emekli kişilerin en büyük problemleriden biriside maaş çekimidir. Emekli maaşı kartsız çekilir mi diye birçok soru orulmakta ve cevabı araştırılmaktadır. Çünkü birçok emekli ya maaş kartını kaybetmekte ya da nasıl kullanacağını bilememektedir. Ancak unutmayın ki maaşınızı kartınız olmadan da çekebilirsiniz. Bu konuda maaş banka şubeleriniz sizlerin en büyük yardımcısı konumundadır.Etiketler

krediler

En güncel uygun kredi haberleri ile sizde krediler bulun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün