Bankalar

Findeks Kredi Notu Nedir ve Nasıl Öğrenilir

Findeks Kredi Notu Nedir ve Nasıl Öğrenilir

Findeks kredi notu uzun yıllardır bankaların kredi kararı verirken baktıkları oldukça önemli bir referans notudur. Kredi notu; bireysel kredi, kredili mevduat hesabı ve kredi kartı ödeme performansınız, limit ve borç durumunuz, kredi kullanım yoğunluğunuz gibi bileşenler dikkate alınarak hesaplanır. Bu notu artık sadece bankalar ve finansal kuruluşlar görmüyor, Findeks sayesinde bireyler de gelebiliyor. Günlük hayatımızın bir parçası haline gelen Findeks kredi notu ile otomobil ve ev alıp kiralarken, cep telefonu satın alırken veya evinizdeki beyaz eşyaları yenilemek istediğinizde notunuzun yüksekliğine göre avantajlar elde edebiliyorsunuz. Findeks kredi notu, risk raporunuzun bir neticesidir denilebilir.

Findeks Kredi Notu Nedir ve Nasıl Öğrenilir

İlk olarak findeks.com veya findeks mobil uygulaması üzerinden ücretsiz üye olmalısınız. Sonrasında sisteme üyelik girişi yapıp Findeks kredi notunuzu anında alabilirsiniz.  Kişi veya kurumlara ait risk raporlarını, diğer kişilere ait kredi notunu almak istiyorsanız eğer, sistem; raporu istenen tarafa bir SMS gönderir. Bu SMS’in onaylanması durumunda karşı tarafa ait raporu görüntüleyebilirsiniz.

Findeks, kredi notunu öğrenme hizmeti karşılığında belirli bir talep etmektedir. Kredi Kayıt Bürosu’nun bir markası olan Findeks, bireysel ve kurumsal müşterilere belirlediği algoritma kapsamında 0 ile 1900 arasında bulunan kredi notunu hazırlar ve sunar. Diğer taraftan findeks.com’dan kendi kredi risk raporunuzu satın almak suretiyle son 5 yıl içerisindeki bütün kredili bankacılık işlemlerinizin bütün ayrıntılarını öğrenebilirsiniz.

Yine aynı şekilde kredi risk raporunuzu öğrenebilmek için findeks.com sitesinden üye olarak giriş yapmalı, üyeliğiniz bulunmuyor ise üyelik açtırmak suretiyle bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Öncelikle her risk raporu satın almak için ayrı bir ücret talep edilir. Bu nedenle risk raporu satın almak istediğinizde kredi kartı bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır. Bir defalık satın almalar haricinde paket halinde de satın alabilirsiniz. Örneğin her ay ve yılda 12 risk raporu veya 12 kredi notu öğrenme şeklindeki paketleri tercih edebilirsiniz.

Kredi Notu Neden Önemli

Kredi notunuza göre bankalardan kredi kartı talep edebilir, kredi çekebilir ya da kredi kartı ve kredi mimiklerinizi belirleyebilirsiniz. Doğal olarak düşük kredi notuna sahip kişiler kredi çekebilir veya düşük limitli kredi kartı kullanırken, yüksek kredi notuna sahip olan kişiler hızlı bir şekilde anında kredi çekerken, aynı zamanda yüksek limitli kredi kartına sahip olabilirler.

krediler

En güncel uygun kredi haberleri ile sizde krediler bulun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün