Bankalar

HalkBank İhtiyaç Kredisi Başvuru

Ülkemizin en köklü bankalarından olan ve neredeyse en fazla müşteri potansiyeli bulunan Halk Bankası her daim vatandaşlarımızın yanında olmuştur. Yine vatandaşlarımıza Halkbank ihtiyaç kredisi başvuru için birçok farklı alternatifler sunmaktadır. Her türlü ihtiyaçlarınızı karşılayabilme adına Halk Bankası gerekli kriterleri taşıyan bütün vatandaşlarımıza ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. Sadece ihtiyaç kredisi sağlamamakta yine bunun yanında birçok esnafa, KOBİ’lere ve girişimcilere de hemen her tür desteği sunmaktadır. Sizlerden aldığı güç ile her geçen gün daha da büyüyen Halk Bankası, bu güce size aynen yansıtmaya devam ediyor ve etmeye de devam edecektir.

Sadece ülkemizde değil yurt dışında da birçok şubesi ile müşterilerine hemen he r tür hizmeti sunmaktadır. Eğer sizde Halk Bankası ihtiyaç kredisi kullanmayı düşünüyorsanız yazımızda merak ettiğiniz hemen her detayı bulacaksınız.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Aşağıda tablo halinde listelenmiş olarak Halkbank ihtiyaç kredisi faiz oranları hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Genel olarak ihtiyaç kredisi faiz oranı 1,59 olmaktadır. Ancak eğer bankanın maaş müşterisi iseniz bu oran 1,49 olmaktadır.

 • Çekilecek kredi 5000 TL, 12 ay vade faiz %1,59 taksit tutarı 470 toplam ödenecek 5.668 TL
 • Çekilecek kredi 5000 TL, 24 ay vade faiz %1,59 taksit tutarı 262 toplam ödenecek 6.305 TL
 • Çekilecek kredi 10.000 TL, 24 ay vade faiz %1,59 taksit tutarı 523 toplam ödenecek 12.610 TL
 • Çekilecek kredi 10.000 TL, 36 ay vade faiz %1,59 taksit tutarı 387 toplam ödenecek 13.968 TL
 • Çekilecek kredi 15.000 TL, 24 ay vade faiz %1,59 taksit tutarı 785 toplam ödenecek 18.915 TL
 • Çekilecek kredi 20.000 TL,36 ay vade faiz %1,59 taksit tutarı 773 toplam ödenecek 27.937 TL
 • Çekilecek kredi 30.000 TL, 36 ay vade faiz %1,59 taksit tutarı 1.160 geri ödeme 41.905 TL

İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Hemen her bank gibi Halkbank ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler de elbette ki olmaktadır. Sizden istenilecek olan belgeler çalıştığınız kuruma göre değişiklik gösterebilmekle beraber genel olarak istenilecek olan belgeleri sizler için madde madde listeledik.

 • Nüfus Cüzdanı ihtiyaç kredisi başvurusu için olmazsa olmazlardandır. T.C. kimlik numarası olmayan, okunamayan ya da aşırı yıpranmış olan nüfus cüzdanları kabul edilmeyebilmektedir.
 • Maaş bordrosu da yine Halk Bankası tarafından sizden istenilecek belgeler arasında yer almaktadır.
 • SGK dökümü
 • İkametgâh Belgesi
 • Taşıt ruhsat ya da fatura
 • Konut tapu fotokopisi
 • Varsa ek gelir belgesi

Bunlar genel olarak istenilen belgeler olup, vergi levhalı çalışan konumunda olanlardan Halkbank ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler arasında bazı farklılıklar olabilmektedir. Bunlara ek olarak oda kayıt belgesi, güncel vergi levhası, imza sirküsü, ticaret sicil gazetesi gibi ek belgeler istenilebilmektedir.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?

Halk Bankası vatandaşlarımıza ihtiyaç kredisi için birçok farklı seçenekler sunmaktadır. Bu noktada banka çağa ayak uydurarak her tür teknolojik gelişmeleri bizzat uygulamakta ve müşterilerine bunlardan istifade etme imkânı sunmaktadır. Aşağıda maddeler halinde sizler için başvuru yöntemleri hakkında bilgilendirme yapacağız.

 • Halkbank ihtiyaç kredisi başvuru nasıl yapılır diye merak edenler için ilk olarak SMS le başvuru yönteminden bahsedelim. Cep telefonunuzun mesaj bölümünden her kelimenin arasında boşluk olacak şekilde “KREDİ, TC kimlik numaranız, aylık geliriniz, talep ettiğiniz miktar” bilgilerini eksiksiz doldurarak 3452’ye kısa mesaj atınız.
 • Halk Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için yine doğrudan size en yakın Halk Bankası şubesine giderek de başvurunuzu gerçekleştirebilmektesiniz.
 • Eğer Halk Bankası internet bankacılığınız var ise, buradan da doğrudan yine ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilmektesiniz. Bunun haricinde yine bütün vatandaşlarımız Halk Bankası ihtiyaç kredisi başvuru için, bankanın resmi internet sitesi olan (https://www.halkbank.com.tr) üzerinden de başvurularını yapabilmektedirler.

 • Müşterileri için hemen her tür kolaylığı sunan Halk Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için yine bankanın çağrı merkezlerinden de istifade edebilmektesiniz. Çağrı merkezini 0850 222 0400 numaralı hattan arayarak buradaki müşteri temsilcisine ihtiyaç kredisi başvuru talebinizi iletebilmektesiniz.
 • Son olarak yine vatandaşlarımız Halk bankası ATM cihazları üzerinden de ihtiyaç kredisi başvurusu işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilmektesiniz.krediler

En güncel uygun kredi haberleri ile sizde krediler bulun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün