Bankalar

İnternet Bankacılığı İle E-Devlet

İçinde bulunduğumuz çağın belki de insan hayatını en hızlı şekilde etkileyen özelliklerinden bir tanesi internet olmaktadır. İnternet bankacılığı ile e-devlet kullanımı son zamanlarda oldukça yaygınlaşmış bir hale gelmiştir. En nihayetinde e-devlet olarak kurulan ve insanların hizmetine sunulan site, bütün devlet kurumlarını tek bir çatı altında toplamaktadır. Bu sayede bütün vatandaşlar hemen her istedikleri kurumla ilgili işlemlerini buradan tek bir noktadan rahatlıkla halledebilmektedirler. Eskiden şifre alarak yararlanılan e-devlet hizmeti şimdi ise belirli bir ücret karşılığında şifre almadan çevrimiçi online olarak yapılabilmektedir.

Hemen herkes www.turkiye.gov.tr alan adıyla kendi resmi sitesinden e-devlet şifresiyle giriş yapabilmektedir. Yapılan yeni düzenleme sayesinde artık insanlar PTT’den alınacak olan şifreye gerek duymadan rahatlıkla işlemlerini halledecekler. Bunun için internet bankacılığı e-devlet bankalarla yapılan anlaşma gereği rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu anlaşma şimdilik Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti, ING, Enpara.com, Finansbank, TEB, Şekerbank, Akbank ve Albaraka ile yapılmış olmaktadır. Tabi zamanla bu bankaların sayısında artış görülebilir.

İnternet Bankacılığı E-Devlet Yapı Kredi

Müşterilerine hemen her alanda yenilikler sunan banka, bu alandaki hizmetiyle de müşterilerine büyük bir kolaylık sağlamış olmaktadır. Yapı kredi Bankasının bireysel internet bankacılığı sistemine giriş yaptığınızda sağ alt köşede e-devlet butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklamanızla birlikte doğrudan kimlik bilgileriniz doğrulanmış olarak e-devlet kapısına yönlendirilmektesiniz. Böylece internet bankacılığı e-devlet yapı kredi sayesinde bütün işlemlerinizi gerçekleştirebilmektesiniz. Bu esnada kesinlikle banka bilgileriniz e-devlet sistemi ile paylaşılmamaktadır.

Siz e-devlet kapısına yönlendirildiğini zaman internet bankacılığı oturumunuz açık kalmaya devam edecektir. E-devlet kapısı sisteminden vergi borcu sorgulama, dosya sorgulama, SGK hizmet dökümü, araç sorgulama, adli sicil kaydı sorgulama gibi işlemlerinizi ücretsiz gerçekleştirebilmektesiniz.

İnternet Bankacılığı Garanti E-Devlet

Garanti Bankası müşterilerine internet bankacılığı sistemi üzerinden e-devlet kapısına doğrudan ulaşım imkânı sağlamaktadır. TÜRKSAT ve Garanti Bankası işbirliği neticesinde hizmete sunulan bu uygulama ile banka müşterileri istedikleri zaman kolayca yararlanabilmektedirler. Bireysel internet bankacılığı sistemlerine giriş yaptıklarında karşılarına çıkan e-devlet kapısı butonu sayesinde e-devlet sitemine giriş yapabilmekteler. Böylece e-devlet kurumlarından ihtiyaç duydukları hemen her tür hizmeti kolayca alabilmekteler. En basitinden kredi çekerken istenilen SGK döküm cetvelini, internet bankacılığı Garanti e-devlet sistemi üzerinden kolayca alabilmektedirler.

İnternet Bankacılığı E-Devlet Ziraat

Ülkemizin bankacılıkla ilgili hemen her alanda öncülerinden olan banka e-devlet kapısı ile entegre olma noktasında da öncülerinden olmuştur. Ziraat Bankası müşterileri bireysel internet bankacılıklarına giriş yaptıklarında, e-devlet kapısına doğrudan geçiş yapabilmektedirler. İnternet bankacılığı menülerinin sağ üst kısmında yer alan e-devlet şifresiz giriş butonuna tıklamaları yeterli olmaktadır. Bu buton sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişilerde gözükmektedir.

Sizde Ziraat Bankası internet bankacılığı üzerinden rahatlıkla e-devlet sistemine doğrudan geçiş yaparak hemen her işleminizi rahatlıkla halledebilmektesiniz. İnternet bankacılığı e-devlet ziraat ile devlete ait resmi kurumlarla ilgili hemen her işleminizi ve ihtiyacınızı kolaylıkla halledebilmektesiniz.

İnternet Bankacılığı E-Devlet Halkbank

Ülkemizde müşteri potansiyeli bakımından en büyüklerden olan Halk Bankası yeniliklerine bir yenisini daha ekledir.” Halk ister Halkbank yapar” sloganı ile hareket eden banka müşterilerine e-devlet kapısı hizmetini de açmış olmaktadır. Bankanın bireysel internet bankacılığı hizmetini kullanan müşterileri, kolaylıkla internet bankacılığı işlemleri üzerinden e-devlet sistemine geçiş yapabilmektedirler. Özellikle banka üzerinden kredi çekmek isteyen vatandaşlardan SGK döküm cetveli ve maaş bordrosu istenmektedir. İnternet bankacılığı e-devlet Halkbank sistemi üzerinden e-devlet hesabına doğrudan giriş yaparak gerekli olan bütün resmi evrakları alabilmektedirler.krediler

En güncel uygun kredi haberleri ile sizde krediler bulun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün