Uygun Krediler Hakkında

TEB Bireysel Emeklilik Sistemi

TEB Bireysel Emeklilik Sistemi

Her bireyin hayatını daha iyi koşullara getirebilmek adına birikime ihtiyacı vardır. Bu birikimler kimi zaman mal ve mülk alımına kimi zaman da sigorta için kullanılır. Birikimleri değerlendirebilmenin bir diğer yolu da bireysel emeklilik sistemleridir. Şuanda çalışan her bireyin yaş sınırına geldiklerinde ve prim günlerinin dolması ile emekli olacağı su götürmez bir gerçek. Bireysel emeklilik sistemi ile birlikte emekli olunduğu dönemde alınacak olan prim parasını çalışırken katlamak da mümkün oluyor. TEB kurumu da bu bireysel emeklilik sistemi içerisinde yer alan ve müşterilerine emeklilik dönemlerinde rahat edebilmeleri için avantajlar sağlayan bir kurumdur.

TEB Bireysel Emeklilik Nedir?

TEB devlet ile beraber bireysel emeklilik sistemini sürdüren, geleceklerinde daha iyi yaşam standartlarında yaşamak için bireylere bu sistem ile birlikte destek olan bir bankadır. TEB kurumundan alınacak olan bireysel emeklilik sistemi hizmeti, bireyin emeklilik dönemi geldiğinde devletten alacağı primin üzerine bankadan da alacağı prim miktarı ile birlikte katlanır. Devletten alınan prim toplu olarak bireylerin hesabına geçirilir. TEB bireysel emeklilikten alınacak olan prim ise aylık bazda maaş gibi bireyin hesabına yatırılabilecek şekilde ve birey dilerse toplu olacak şekilde verilir.

TEB Bireysel Emekliliğin Getirileri

Bireysel emeklilik sistemi başlı başına bünyesinde bulunan devlet teşvikleri, katkıları ve güvencesi ile birlikte oldukça büyük bir getiri sağlan yatırım aracıdır. TEB kurumu ile birlikte desteklenen bu yatırım aracı profesyonel olan fon yatırım araçları ile birlikte müşterilere hizmet verir. TEB kurumunda ödenmeye başlanmış olan bireysel emeklilik primleri emeklilik yatırım fonları dahilinde biriktirilir. Bireyin dilediği zaman bu parayı toplu bir şekilde talep etme hakkı bulunur.

TEB Bireysel Emekliliğe Nasıl Başvurulur?

TEB kurumundan bireysel emeklilik hizmeti almak isteyen bir birey yaşadığı şehirdeki en yakın TEB şubesine giderek bizzat başvuru yapabilir. Bunun yanı sıra bankanın resmi sitesi üstünden gerçekleştirebileceği online başvuru sistemi de bulunur. Bankanın sitesinde yer alan bireysel emeklilik başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması ve bankaya gönderilmesi halinde kısa bir zamanda bireye geri dönüş yapılır.

krediler

En güncel uygun kredi haberleri ile sizde krediler bulun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün