Vakıfbank Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor?

Vakıfbank Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor?

Promosyon bankaların maaş ödediği çalışanlara ve emeklilere aldıkları maaş miktarına göre yıllık olarak vermiş olduğu bir ödemedir. Önceleri sadece çalışanların aldıkları maaş ödemelerine karşılık, maaş ödemesi yaptığı kurum ile yaptığı anlaşmaya göre miktar belirlemesi ve ödeme şeklini belirleyerek ödemeler yapmaktaydı. Emeklilerin talepleri ve hükümet çalışmaları sonucu emeklilere de maaş aldıkları bankalar promosyon ödemelere başladılar. Bu uygulamaya önce kamu bankalarında başlandı, daha sonraları bunlara özel bankalarda katıldılar. Vakıfbank emeklilere promosyon ödemesi yapan ilk bankalardan biridir.

Emekliler Nasıl Promosyon Alır?

Emekliler maaş aldıkları bankalar ile sözleşme imzalayarak promosyon almaya başlayabilirler. Bankalar emeklilerden promosyon ödemesini gerçekleştirebilmeleri için bankaya otomatik ödeme talimatını vermelerini istemektedirler. Emeklilere promosyon ödemelere bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Emekliler promosyon ödeme durumlarına göre maaş aldıkları bankaları kendi istekleri doğrultusunda değiştirebilirler. Bu işlemleri e-devlet üzerinde veya bankaya yazılı müracaat ile banka değişikliği yapabilirler.

Promosyon Ne Kadar

Vakıfbank emeklilere promosyon ödemesine T.C Kimlik numaraları son rakamlarına göre ödeme işlemlerine başlamıştır. Promosyon miktarı olarak 300 Türk Lirası ile 450 Türk Lirası arasında değişen miktarlarda ödeme yapmaktadır.

  • Emekli maaşı bin Türk Lirası olanlara üç yüz Türk Lirası,
  • Emekli maaşı bin ile iki bin arası olanlara üç yüz yetmiş beş Türk Lirası,
  • Emekli maaşı iki bin Türk Lirasından fazla olanlara ise dört yüz elli Türk Lirası ödeme yapmaktadır.
  • Vakıfbank promosyon ödemelerini yapılan sözleşme gereği üç yıl için peşin olarak promosyon ödemesi yapar.
  • Bu ödeme şekli ve miktarı bankalar arası farklılık gösterebilir. Ancak bankaların promosyon ödemeleri karşılaştırıldığında aynı oranlarda ödemeler yaptıkları görülmektedir.

Vakıfbank Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor?

Diye merak eden emeklilerin veya emekli yakınlarının bu tür sorulara cevapları internet üzerinden sorgulama yaparak veya banka müşteri hizmetleri ile görüşme yaparak detaylı bilgileri öğrenebilirler. Bankaların promosyon ödeme şartlarına göre emeklilerin bazıları maaş aldıkları bankaları değiştirmeyi düşünmekte veya değiştirmeye çalışmaktadır. Bankalarda müşteri kaybetmemek için diğer bankalar ile belirli bir rekabet içerisine girerek maaş verdiği emeklilere çeşitli avantajlar sunmaya çalışmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir