Uygun Krediler Hakkında

Vakıfbank Konut Kredisi Hesaplama ve Gerekli Evraklar

Vakıfbank Konut Kredisi Hesaplama

Günümüz koşullarında para biriktirip bir konut sahibi olmak maalesef birçok kişi için çok zor olabilecek bir durum. Bir an önce konut sahibi olmak isteyen kişilerde genellik ile bankalardan konut kredisi kullanarak ev sahibi olma yolunu tercih ediyor. Bir kişi almak istediği evin parasının yüzde yirmi beşini peşin ödemek koşulu ile evin kalan parasını banka kredisi kullanarak alabiliyor.

Konut Kredisi Hesabı Nasıl Yapılıyor

Birçok bankanın kredi ürün yelpazesinde konut kredisi bulunmakta ve eğer kişi konut kredisini Vakıfbank Bankasından almak istiyor ise öncelikle ne kadar konut kredisi kullanacak ise ve bu krediyi kaç ay vade ile geri ödemek istiyor ise bunun için yapması gereken bankanın web sayfasına girerek işlem yapması gerekiyor. Vakıfbank bankasına ait olan www.vakıfbank.com.tr adresine girilecek.

Daha sonra buradan kredi hesaplama aracı seçilir. Kredi hesaplama aracından kullanılacak kredi cinsi olarak konut kredisi seçilir. Kredinin geri ödemesi için planlanan vade süresi seçilir. Daha sonra hesapla denilir ve ekrana aylık ödenecek kredi tutarı ve toplamda ödenecek olan miktar gelir. Bu şekilde Vakıfbank bankasından çekilmek istenen konut kredisi hesaplama işlemi gerçekleştirilmiş olur. Eğer ki kişinin Vakıfbank bankasına ait hesabı ve bu hesaba ait interaktif hesabı mevcut ise bu interaktif hesabın başvurular kısmından da gerekli veriler girilerek aynı şekilde konut kredisi hesabı yapılır.

Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Vakıfbank’ a yapılan konut kredisi onaylanmış ise kredi kullanımı için bir takım evraklar hazırlanması gerekir. Bu belgeler, nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi, gelir belgesi, ekspertiz raporu yani evin değerini gösteren rapor gereklidir. Eğer ev inşaat halinde bir yapının bir dairesi ise bu binanın inşaat ruhsatı ya da kat irtifakı belgesi gerekir.

Konut kredisi kullanacak kişi evli ise konut kredisini kullanmak için bankaya gittiğinde yanında eşinin de olması gerekir ve eşi de banka ile yapılan sözleşmeye imza atar. BU belgelerin dışında banka gerekli gördüğü takdirde konut kredisi kullanacak olan kişiden kefil talep edebilir.

 

 

krediler

En güncel uygun kredi haberleri ile sizde krediler bulun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün