Ziraat Bankası Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor?

Ziraat Bankası Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor?

Ziraat Bankası, bütün emeklilik işlemlerini bankasında yapan emekli müşterileri için promosyon ödemeleri yapıyor. Yıllık olarak düzenlemiş olduğu promosyon ödemeleri süreçlerinin oluşturulması için Sosyal Güvenlik Kurumuyla (SGK) bir protokol anlaşması imzalayan Ziraat Bankası, bu protokole imza atan ilk banka olmuştur. Emeklilerin promosyon ödemelerini de bu şekilde güvence altına alan Ziraat Bankası, emekli müşterilerine hızlı bir şekilde promosyon ödemelerini de gerçekleştiriyor.

Ziraat Bankasının Emekli Promosyon Ödemeleri Hakkına Nasıl Bilgi Alınır?

Ziraat Bankası tarafından emekli bireylerin promosyon ödemeleri hakkında bilgiler yalnızca Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla değil, ayrıca internet şubelerinden ve çağrı merkezi aracılığıyla da öğrenilebiliyor. Maaş promosyonlarına dair detaylı bilgilerin öğrenilebildiği bu yöntemlerle emekli kişiler de promosyon ödemelerinden hemen haberdar olabiliyorlar.

Ziraat Bankası bunların yanı sıra emekli müşterine internet şubesi ve çağrı merkezi aracılığıyla taahhütname verebilme olanağını da sunuyor. Bankanın bugüne dek bütün ödeme kanalları aracılığıyla 400.000’den fazla emekli müşterisine promosyon ödemesi yaptığı bilgisi de paylaşılıyor.

Ziraat Bankası Emekli Promosyon Ödemeleri Ne Zaman Yapılıyor?

Ziraat Bankası tarafından açıklanan emekli kişilere promosyon ödemeleri SGK ile gerçekleştirilen anlaşmayla güvence altına alınmıştır. TC kimlik numarasındaki son hane numarası ‘0’ veya ‘2’ olan emekli müşterilere Mart ayı itibariyle, ‘4’ veya ‘6’ olan emekli müşterilere Nisan ayı itibariyle, ‘8’ olan emekli müşterilere Mayıs ayı itibariyle ödeme yapılıyor.

4 milyonu aşkın emekli vatandaşın promosyon ödemelerini Ziraat Bankası aracılığıyla aldıkları belirtiliyor. ‘Emeklilerin Artısı Ziraat Bankasında’ kampanyası kapsamında pek çok kuruluşla protokol anlaşması bulunan Ziraat Bankasının, emekli bireylere çeşitli avantajlar ve indirimler sağladığı da biliniyor. Emekli kişilere ödenecek olan promosyon tutarının emekli kişiyle banka arasında imzalanan sözleşme doğrultusunda verileceği de bankanın açıklamaları arasında yer alıyor.

Ziraat Bankası’ndan Emekli Promosyonu Alma Şartları

Emekli maaşı ödemelerini Ziraat Bankası aracılığıyla alan emekli müşteriler promosyon ödemeleri için banka ile sözleşme imzalarlar. 3 yıllığına geçerli olan bu sözleşme çerçevesinde emekli kişi promosyon hakkı kazanabilmek için 3 yıl süreyle maaşını diğer bir bankaya taşımamalıdır. Bunların yanı sıra müşterilerin en azından iki defa otomatik şekilde fatura ödeme talimatı vermiş olmaları gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir