Uygun Krediler Hakkında

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru

Yıllardır olduğu gibi bugünde yine Ziraat Bankası vatandaşının yanında olmaktadır. Ziraat Bankası birden fazla sizler için hazırlamış olduğu ihtiyaç kredisi seçenekleri ile sizlere hizmet sağlamaktadır. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvuru yapan müşterilerini elinden geldiğince geri çevirmemekte ve müşterilerini içinde bulundukları zor durumdan çıkarmak için elinden geleni yapmaktadır. Kredi konusunda sağladığı kolaylığı Ziraat Bankası yine geri ödeme noktasında da sağlamaktadır. Çekmiş olduğunuz ihtiyaç kredilerini 60 aya varan vadelere kadar geri ödeme imkânına sahip olmaktasınız.

Peki, Ziraat Bankası üzerinden çekeceğiniz ihtiyaç kredilerinde sizlerden ne tür belgeler istenmektedir, bunları sizler için madde madde yazdık.

 • İlk olarak sizlerden başvuru formu istenmektedir.
 • Nüfus cüzdanınız, pasaport ya da ehliyetiniz gibi kimlik belgeniz yerine geçebilecek bir belge yanınızda olmalıdır.
 • Ücretli çalışanlar için en son ay aldıkları maaşı bildirir gelir belgesi; şirket sahipleri için güncel vergi levhası ile yıllık gelir vergisi beyannamesi; alınan kira gelir belgesi ile taşınmaz tapu belgesi istenmektedir. Yine Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvuru için sizlerden ipotek altına alınacak olan taşınmaza ait belgeler ve bunların haricinde ziraat bankasınca olursa istenebilecek ek belgeler bulunmaktadır.

Ülkemizde birçok insan aldıkları maaşıyla ancak geçimlerini sağlayabilmektedir. Büyük şehirlerde insanlar geçinmekte dahi zorlanmaktadır. Bu yüzden bankalar üzerinden ihtiyaç kredisine başvurmaktalar. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi sayesinde sizde ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve almak istediklerinizi kolaylıkla alabilirsiniz. Ödeme noktasında da sizlere sunduğu uzun vade seçeneği ile zorlanmadan ödeyebilmektesiniz. Yazımızda sizlerle Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi için nasıl başvuracağınıza, hangi belgelerin gerekli olduğuna kadar daha birçok konuda bütün merak ettiklerinizi bulacaksınız.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredi başvurunuzu birçok farklı noktadan yapabilmektesiniz. Şimdi bu noktaların hangileri olduğuna hep birlikte bakalım.

 • Ziraat Bankası şubeleri
 • Ziraat mobil bankacılık
 • Ziraat Bankası web sitesi
 • Ziraat Bankası internet bankacılığı
 • Ziraat Bankası ATM’leri
 • Ziraat Bankası müşteri hizmetleri
 • SMS ile başvuru

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Ülkemizde vatandaşlarımız tarafından en fazla tercih edilen tüketici ihtiyaç kredilerinden bir tanesi de Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi olmaktadır. En n fazla 60 ay vadeye kadar %1,75 faiz oranı ile müşterilerine 100.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi verebilmektedir. Bunun için internet üzerinden başvuru yapmanız yeterli olmaktadır. Kredi için kefilsiz başvuru yapabildiğiniz gibi emekli ya da normal maaşını Ziraat Bankası’ndan alanlar için çok daha uygun faiz oranları olmaktadır.

 Ziraat Bankası müşterilerine 60 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Kişiye göre ödeme seçeneği mevcut olup, hemen her banka gibi bazı teminatları ön şart olarak koşmaktadır. Yine tüm bunların yanında vade süresi boyunca hayat sigortası teminatı yapılmaktadır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi için Gerekli Olan Belgeler

 • Banka tarafından kullanıcılara verilen başvuru formu
 • Gelir belgesi
 • Nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport gibi T.C. vatandaşı olduğunu bildirir bir belge
 • Bunların yanında birde Ziraat Bankası İhtiyaç kredisi için banka tarafından istenilecek ek belgeler olabilmektedir.

Şimdi sizler için Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi hesaplama tablosundan en çok tercih edilen vadelerle ilgili örnekler paylaşacağız. Bankanın ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,75 olmaktadır ve hesaplamalar bu faiz oranına göre hesaplanmıştır.

Kredi miktarı 5.000 TL vade 12 ay taksit 475,71 TL toplam ödenecek tutar 5.708,46 TL

Kredi miktarı 5.000 TL vade 24 ay taksit 267,36 TL toplam ödenecek tutar 6.416,68 TL

Kredi miktarı 10.000 TL vade 24 ay taksit 534,72 TL toplam ödenecek tutar 12.833,26 TL

Kredi miktarı 10.000 TL vade 36 ay taksit 398,66 TL toplam ödenecek tutar 14.351,60 TL

Şimdi biraz daha büyük meblağlarda çekilecek olan Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi hesaplamalarına göz atalım.

Kredi miktarı 25.000 TL vade 36 ay taksit 996,64 TL toplam ödenecek tutar 35.879,17 TL

Kredi miktarı 25.000 TL vade 48 ay taksit 831,72 TL toplam ödenecek tutar 39.922,58 TL

Kredi miktarı 50.000 TL vade 48 ay taksit 1.663,44 TL toplam ödenecek tutar 79.845,02 TL

Kredi miktarı 50.000 TL vade 60 ay taksit 1.473,43 TL toplam ödenecek tutar 88.406,33 TL

Kredi miktarı 100.000 TL vade 60 ay taksit 2.946,87 TL toplam ödenecek tutar 176.812,33 TL

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası ülkemizin belki de müşteri potansiyeli bakımından en önde gelen bankalarından bir tanesi durumundadır. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için banka müşterilerine birçok kanal açmıştır. Şimdi ilk başta da yazmış olduğumuz başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağından bahsedelim.

 • Bankanıza telefonla ihtiyaç kredisi başvurusu için 444 00 00 numaralı müşteri hizmetleri hattı üzerinden talebinizi iletebilmektesiniz. Böylece başvurunuz çok kısa bir sürede değerlendirmeye alınacak ve size biran evvel dönüş sağlanacaktır. Başvurusu olumlu sonuçlanan kullanıcılar en kısa sürede gerekli belgelerle en yakın banka şubesine gitmelidirler.
 • Ziraat Bankası akıllı SMS sistemi sayesinde de müşterilerine ihtiyaç kredisi başvurusu hizmeti sağlamaktadır. Bunun için “KREDI boşluk TC kimlik numarası boşluk Kredi Tutarı boşluk Vade boşluk Aylık Gelir” yazıp 4747’ye kısa mesaj göndermeniz yeterli olmaktadır. Başvurunuz oldukça kısa bir süre içerisinde sonuçlandırılarak size ger dönüş sağlanacaktır. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi SMS ile başvuru için örnek verecek olursak; “KREDI 12345678901 10000 24 3500” şeklinde olmaktadır.
 • Eğer Ziraat Bankası müşterisiyseniz ve internet bankacılığı kullanıyorsanız buradan konut, ihtiyaç ve veya taşıt kredisi için kolaylıkla kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Buradan yaptığınız başvurular ön onay statüsünde olmakla birlikte asıl işlem(tahsis) için şubeye gitmeniz gerekmektedir.
 • Yine doğrudan Ziraat Bankası şubeleri üzerinden de ihtiyaç, konut ya da taşıt kredisi başvurularınızı doğrudan gerçekleştirebilmektesiniz.

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

Bazı durumlarda oldukça yüksek meblağlarda ihtiyaç kredisine ihtiyaç duyulabilmektedir. Banka bu noktada müşterilerine elinden gelen yardım ve desteği sunmaktadır. Ancak yüksek miktardaki ihtiyaç kredi başvurularında yapmanız gereken üzerinize kayıtlı olan taşınmazları Ziraat Bankası’na ipotek olarak göstermek olmaktadır. Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi kefilsiz olarak ancak %2,27 faiz oranı ile 60 ay vadeli olacak şekilde çekilebilmektedir. Bu ihtiyaç kredisinden yararlanmak isteyenler ancak ipotek gösterdikleri taşınmazın;

 • Ekspertiz değerinin %80’i kadar konut
 • Ekspertiz değerinin %75’i kadar işyeri
 • Ekspertiz değerinin %50’si kadar imarlı arsa şeklinde kullanabilmektedirler.

Başvuracağınız bu kredi sadece Ziraat Bankası üzerinden yapılacağı gibi kredi süresi boyunca konut, hayat ve zorunlu deprem sigortaları yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi ile banka kredi kartı borcu olanlara 24 aya kadar aylık %1,10 faiz oranıyla kredi vermektedir. Eğer 60 aya kadar vade isterseniz de banka %1,20 faiz oranı ile sizlere bu krediyi sağlamaktadır. Kredi kartı borçlularının sayısının her geçen gün artmasıyla birlikte, borcunu ödeyemeyenlerin sayısı da artmış bulunmaktadır. Ziraat Bankasının kullanıma sunacağı Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile kredi kartı borcu olanlar borçlarını kolaylıkla ödeyebilecekler.

Birleştiren ihtiyaç kredisinde ancak kredi kartı borcunuzu ödeyebileceğiniz miktar kadar kredi çekebilmektesiniz. Banka size daha fazlasını vermemektedir. Burada sizin kredi kartı borcunuzu oldukça düşük bir faizle ödemeniz amaçlanmaktadır. Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredi başvurusu için, birikmiş ve ödeyemediğiniz kredi kartı ekstrelerinizle Ziraat Bankasına başvurmanız yeterli olmaktadır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvuru işlemleri telefon, internet bankacılığı, internet sitesi, ATM, şubeler ve mobil uygulama üzerinden yapılmaktadır. Yapacağınız ihtiyaç kredisi başvuru sonrasında tarafınıza ön onay mesajı gönderilecektir. Ön onayın gelmesinin ardından evraklarınız ile birlikte sizlere en yakın Ziraat Bankası şubesine uğrayarak kredinizi kullanabilirsiniz.

Ön onay alan ancak sigortası son 6 aydır yatırılmayan tüketicilerin kredisi genellik olumsuz sonuçlanmaktadır.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvuru seçenekleri arasında en fazla tercih edilen ise banka şubesinden yapılan başvurulardır. Başvurunuzu nereden yaparsanız yapın şubeye evrak iletmek zorunda olacağınız için ihtiyaç kredisi başvurusunu şubeden yapmak daha avantajlıdır.

İnternet Sitesinden Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası internet sitesi üzerinden yapacağınız başvuru işlemi için ziraat.com.tr internet sitesine giriş yaptıktan sonra üst menüde yer alan bireysel bölümüne tıklamanız ve sonrasında krediler seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemin ardından sizleri solda geniş bir menü karşılayacak. Bu menüden istediğiniz kredi seçeneğini seçerek başvuru işleminizi yapabilirsiniz. Başvuru sonucunuz saniyeler içerisinde cep telefonunuza kısa mesaj yolu ile bildirilecektir.

İnternet Şubesinden İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası ile çalışan tüketicilere özel olarak sunulan internet şubesi kredi başvurusu, yine dakikalar içerisinde sonuçlanmakadır. Eğer banka tarafından sizlere özel olarak sunulan hazır kredi mevcut ise dilerseniz bu krediyi hesabınıza aktarabilirsiniz. Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden kredi başvurusu yapmak için internet şubesine giriş yaptıktan sonra krediler bölümüne girebilir ve size uygun olan kredi seçeneğine başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanması halinde çoğu zaman onaylanan tutar hesabınıza aktarılmaktadır. Ancak bazı durumlarda banka evrak talep edebilmektedir. Bu durumda sizlere en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek evraklarınızı teslim etmeniz, kredi sözleşmesini imzalamanız gerekecektir.

Çağrı Merkezi Üzerinden Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu çağrı merkezi üzerinden de yapılabilmektedir. Bunun için tek yapmanız gereken 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası çağrı merkezini aramak. Çağrı merkezini aradıktan sonra karşınıza çıkan menüden kredi seçeneğini seçerek ilgili banka personeline bağlanabilir ve kredi başvurusu yapabilirsiniz. Telefon üzerinden yapacağınız kredilerin onaylanması halinde kullanımı yine şube aracılığı ile yapmanız gerekmektedir. Bunun için sizlere en yakın Ziraat Bankası şubesine uğrayabilirsiniz.

ATM Üzerinden ihtiyaç Kredisi Başvurusu

ATM üzerinden Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak biraz daha kolaydır. Ziraat Bankası müşterisi iseniz kartınızı ATM’ye taktıktan ve şifrenizi girdikten sonra, Ziraat Bankası müşterisi değilseniz giriş tuşuna bastıktan sonra krediler seçeneğini seçebilir ve ihtiyaç kredisi başvurunuzu TC Kimlik numaranız ile yapabilirsiniz. ATM üzerinden yapılan kredi başvuru sonucu işlemin sonunda cep telefonuna kısa mesaj olarak iletilmekte ya da ATM ekranına yansıtılmaktadır. Unutulmaması gereken ATM, internetten ya da sms ile kredi başvurularının daha hızlı bir değerlendirme olduğu, kredi notunuz çok yüksek değilse bu yöntemleri kullanmamanızdır.

Şubeye Giderek Başvuru

Herhangi bir Ziraat bankacı şubesine gidip, müşterisi değilseniz sadece TC kimlik numaranız ile ya da var ise Ziraat Combo kart numaranız ya da müşteri numaranız ile numara alıp sıraya girerek, şube banko görevlilerine, en uygun oranlarla tüketici ihtiyaç kredisi başvurunuzu yapabiliriniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisini ödeyemeyenler ya da ödemekte zorlananlar için mükemmel bir fırsat kampanyası başlatmıştır. Fakat bu düzenlemeden yararlanabilmek için elbette ki yine belli şartları taşımak gerekmektedir. Burada şunu belirtelim ki yapılandırma başvurusu yapmak için herhangi bir süre sınırınız bulunmamaktadır. Yapılandırmak istediğiniz kalan borç miktarınızı en fazla 60 ay vadeye kadar yapılandırabilmektesiniz. Bu sürenin daha fazla üstüne çıkılamayacak, fakat daha kısa sürelerde yapılandırma yapmak isteyen olursa bu noktada herhangi bir sıkıntı yok.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi yapılandırma işlemleriniz, bankanın mevcut kredi değerlendirme kriterlerine göre yapılacak olmaktadır. Fakat burada vatandaşın ödeme durumu da yine göz önünde bulundurulacak ve yapılacak her şey yasal mevzuat çerçevesince uygulanacaktır. Birçok müşteri yapılandırma sırasında hayat sigortası yapılıyor mu diye sormaktadır. Bu uygulama tamamen sizin isteğinize bırakılmakta olup, istemediğiniz takdirde hayat sigortası yapılmamaktadır. Yine yapılandırma sırasında Ziraat Bankası sizlerden hiçbir şekilde kefil de istememektedir.

Başvuru esnasında sizlerden herhangi bir başvuru ücreti gibi ek bir ücret talep edilmemektedir. Sizin birleştiren ihtiyaç kredisi kullanmanız sağlanacaktır. Yine kredi kartı borçlarını yapılandırmak isteyen kullanıcılarda aynı şekilde ihtiyaç kredisinden yararlanabilecekler.  Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi yapılandırma işleminde son olarak şunu söyleyelim ki, yapılandırılan borçlarda herhangi bir sınır bulunmamaktadır. 1000 TL’lik borcunuzda olsa 100.000 TL’lik borcunuzda olsa siz istedikten sonra yapılandırabileceksiniz. Burada tek önemli nokta sizin gelir düzeyinizin borcunuzu ödeyip ödeyemeyeceği kısmına bakılarak işlem yapılması olmaktadır.

Birçok banka müşterisi çekmiş olduğu kredi borçlarını ödeyememekte ve ödeyemedikçe de borçları faizleri ile birlikte katlanmaktadır. Bu noktada kredi borcu yapılandırma desteği sağlayan bankalardan bir tanesi de Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası olmaktadır. Fakat burada şunu önemle belirtmek isteriz ki kredi borcu yapılandırma işleminin bütün inisiyatifi bankada olmaktadır. Siz normal kendinize en yakın bir Ziraat Bankası şubesine gidebilir ve Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi yapılandırma talebinizde bulunabilirsiniz.

Eğer banka şartlara bakar ve uygun görürse kredi borcu yapılandırma işleminizi gerçekleştirmektedir. Böylece yapılandırma faiz oranları üzerinden borcunuz yapılandırılabilmektedir. Burada faiz oranları güncel faiz oranlarından yüksek olabileceği gibi düşükte olabilmektedir. Çünkü yapılandırma faiz oranları normal kredi faiz oranlarından farklılık gösterebilmektedir. Kredi yapılandırma işlemi sonucunda birikmiş olan borcunuzu uzun vadelere yaymakta ve kendinize ödemesi kolay bir takvim oluşturmaktasınız. Bunun için en yakın Ziraat Bankası şubesine başvurmanız yeterli olmaktadır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Bütün bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankası’da sizlere vermiş olduğu ihtiyaç kredilerinden faiz almaktadır. Peki, çekeceğiniz kredinin miktarına göre banka sizden ne kadarlık bir faiz alacak bunu hep birlikte bir örnek üzerinden hesaplayalım. Örneğin siz Ziraat Bankası’na gittiniz ve 10,000 TL’lik bir ihtiyaç kredisini 36 ay vadeyle çekmek istediniz. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi yapıldığında siz bankaya aylık 410,19 TL ve 50 TL de tahsis ücreti olmak üzere 36 ayın sonunda toplam 14.816.84 TL para ödersiniz.krediler

En güncel uygun kredi haberleri ile sizde krediler bulun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün