Bankalar

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Konut sahibi olmak istiyorsunuz fakat yeterli miktarda nakit birikime sahip değilsiniz. İstediğiniz konut için yeterli olan birikimi yapmanız da uzun zaman alacak. O zaman yapmanız gereken bankadan konut kredisi kullanmak. Konut kredisi kullanarak alacağınız konutun geri ödemesini gelirinize göre istediğiniz kadar vade ile ödemeniz mümkün. Öncelikle alacağınız konutu belirlemeniz gerekir. Daha sonra bu konutun toplam miktarının yüzde yetmiş beşi kadar miktarını konut kredisi olarak kullanabilirsiniz. Kullanacağınız kredi miktarının taksitlerini ne kadar ve toplamda geri ne kadar miktar ödeme yapacaksınız bunu önceden hesaplamanız mümkün.

Kredi Hesaplama

Konut kredisi kullanmak istediğiniz banka eğer bir devlet bankası olan Ziraat Bankası ise konut kredisi hesaplamasını kolayca yapabilirsiniz. Konut kredisi hesabı yapmak için izleyeceğiniz yolu yazalım.

İlk önce Ziraat Bankası’ na ait olan www.ziraatbankasi.com.tr adresli web sayfasına girin. Daha sonra buradan krediler kısmını tıklayın ve açılacak pencereden kredi hesaplama aracını seçin. Kredi hesaplama aracından konut kredisini seçin. Bu seçimden sonra kullanmak istediğiniz konut kredisinin miktarını yazın. Miktar yazdıktan sonra geri ödeme yapmayı planladığınız vade süresini aylık ya da üç aylık gibi seçenekler arasından belirleyin. Bu belirlemeden sonra hesapla kısmını tıklayın. Bu tıklamadan sonra önünüze açılan pencere de seçtiğiniz ödeme zamanına göre ödeyeceğiniz taksit tutarı ile konut kredisinin bitiminde ödemiş olacağınız toplam tutar gözükür. Kriterleri değiştirerek yeni hesaplama da yapabilirsiniz.

Konut Kredisi Nasıl Kullanabilirim

Ziraat Bankası’ ndan konut kredisi kullanmak için düzenli bir gelir sahibi olmak gerekir ve bu geliri belgelendirmek gerekir. Kullanılacak olan konut kredisinin geri ödemesi için ödenecek taksit tutarını da bu gelirin karşılaması gerekir.

Gelir belgesi dışında konut kredisine başvurmak için alınacak olunan konutun ekspertiz raporunun başvuru esnasında bankaya verilmesi gerekir. Yine başvuru esnasında nüfus kağıdı, pasaport ya da ehliyet kişinin yanında olması gerekir. İnşaat halinde bir yapı için konut kredisi başvurusu yapılacak ise bu konuta ait gerekli inşaat belgeleri gerekir. Bu binanın bir katı alınmak isteniyor ise kat irtifakının başvuru esnasında belgelenmesi istenir.

krediler

En güncel uygun kredi haberleri ile sizde krediler bulun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün