Ziraat Bankası Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası devlet destekli olan ve Türkiye’nin en köklü bankalarından biri olma özelliği taşıyan bir kurumdur. Devlet destekli olması verdiği kredilerde faiz oranlarının, dosya masraflarının ve bilumum ödemelerin en az seviyede tutulmasına yardımcı odlur. Bu nedenle bireyler tarafından en çok tercih edilen bankalardan bir tanesidir. Ziraat Bankası masrafsız ihtiyaç kredisi imkanı ile birlikte 1 aydan 48 aya kadar vade süreli krediyi müşterilerinin hizmetine sunar. İhtiyaç kredisinin masrafsız oluşu kredi çekilirken daha az miktarda ödeme yapılmasına yardımcı olur.

Ziraat Bankası Masrafsız İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası’nın verdiği masrafsız ihtiyaç kredisinin vadesi 1 aydan 48 aya kadardır. En az 500 TL, en fazla 50.000 TL çekilebilecek olan bu kredinin hesaplamaları ana para, vade süresi, KKDF, BSMV ve masraflar şeklinde düzenlenir. Masrafsız ihtiyaç kredisinde diğer kredi çeşitlerine göre bakıldığında dosya masrafı alınmaz. Ziraat Bankası üzerinden 15.000 TL değerinde masrafsız ihtiyaç kredisi çekmek isteyen bir kişi 12 aylık bir vade süresi içerisinde aylık 1.384 TL değerinde ödeme yapar. Ziraat Bankası’nın masrafsız ihtiyaç kredisinin faiz oranı %1.34 üzerinden hesaplanır. Bu değerler üzerinden devam edilecek olursa KKDF tutarı 201.70 TL, BSMV tutarı ise 67.23 TL değerinde olur. Bireyin 12 aylık bir süreç içerisinde 15.000 TL değerindeki kredisi 16.613 TL olarak bankaya geri ödenir.

Ziraat Bankası Masrafsız İhtiyaç Kredisine Başvurma

Bankanın vermiş olduğu bu krediye başvurulma aşamasında bireyden istenecek olan belgeler;

  • Pasaport, sürücü belgesi ya da nüfus cüzdanının fotokopisi
  • Kredi başvurusunun formu
  • Krediyi çekecek olan kişinin çalışma durumunu gösteren gelir belgesi şeklindedir. Bu belgelerin tamamlanması ve bireyin bankaların kara listesinde olmaması halinde kredi çıkarılır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredileri

Ziraat Bankası’nın müşterilerine sunduğu masrafsız ihtiyaç kredisinin haricinde %1.27 faiz oranı ile tüketici kredisi, %1.27 faiz oranı ile eğitim kredisi ve %1.25 faiz oranı ile ipotekli bireysel finansman kredisi yer alır. Bu kredi seçeneklerinin her birinin vade süreleri ve alım koşulları farklılık gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir