Bankalar

Ziraat Bankası Müşteri Numarasını Öğrenme

Ziraat Bankası Müşteri Numarasını Öğrenme

Ziraat Bankası dahilinde hesapları olan bireylerin genellikle ihtiyaç duydukları ve çoğu kişinin de ihtiyacı olana kadar bilmediği bir müşteri numarası bulunur. Bu müşteri numarası cepten bankacılık işlemlerinde ve internet bankacılığı işlemlerinde gerekli olmakla birlikte şubeden yapılacak bazı işlemler için de bireyden müşteri numarası istenebilir.

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Sorgulama

Ziraat Bankası’nda banka kartı ya da kredi kartı olan bireylerin müşteri numaralarını sorgulama işlemi bankanın internet sitesi üzerinden yapılabilir. Müşteri numarası bireyin kredi kartı ya da banka kartı var ise üzerinde yazan 16 hanelik numara kodunun son 8 hanesidir. Örnek verilecek olur ise 1234567891234567 numaraları kartın üzerinde yazıyor ise bireyin müşteri numarası bu 16 haneli kodun son 8 hanesinde yer alan 91234567 olacaktır. Müşteri numarasının belirlenmesi oldukça kolay bir işlemdir ve bu numara üzerinden internet bankacılığını şifre alımı ile birlikte giriş yapılabilir.

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Kullanım Alanı

Müşteri numarasının öğrenilmesinden sonra birey bu numara ile birlikte online bankacılık işlemlerinin tamamını halledebilir. Kart kaybı gibi durumlarda müşteri numarasının da kaybı yaşanmasından dolayı eğer birey kart numarasını bir yere not etmemiş ise şubeye gidecek hem yeni kartının çıkarttırılma talebini hem de müşteri numarasını öğrenebilir. Banka şubesine gidildiğinde veznede yer alan satış yetkilisine müşteri numarasının talep edilmesi doğrultusunda sistemden bakılarak müşteriye bu konu ile ilgili olarak bilgi verilir.

Ziraat Bankası Müşteri Numarası ile Bankacılık İşlemleri

Müşteri numarasının edinilmesinden sonra ATM’ler üzerinden kartın unutulması halinde müşteri numarası ile birlikte kullanım yapılabilir. Bunun yanı sıra mobil uygulama ve web üzerinden yapılacak internet bankacılığı işlemleri ile EFT, Havale, hesap dökümleri, en yakın şube, nakit avans gibi pek çok finansal işlem müşteri numarası ile gerçekleşir. Şubeden yapılacak olan işlemlerin bazılarının hızlı bir şekilde ilerlemesi için bireyin müşteri numarası gerekir. Bu nedenle Ziraat Bankası’nda hesabı olan kişilerin müşteri numarasını unutmayacakları bir yere not etmeleri tavsiye edilir. Müşteri numarası banka dahilinde pek çok işlemi hızlandırır.

 

krediler

En güncel uygun kredi haberleri ile sizde krediler bulun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün