Bankalar

Ziraat Katılım Krediden Cayma Nasıl Yapılır?

Ziraat Katılım Krediden Cayma Nasıl Yapılır?

Günümüzde eskilerin deyimiyle mal sahibi olmak kolaylaşmıştır. Bunun Nedeni İse piyasada bulunana birçok bankanın kredi vermesidir. Bundan on yıl öncesine kadar bankalardan kredi almak için bir memur çalışan ya da bankada istenilen kredi tutarını karşılayacak kadar parası olan birinin kefil olması gerekiyordu. Şimdi ise bu durum gelişen çevrimiçi sistem sayesinde insanların kredi fizibilitesi anında çıkıp insanların ne kadar kredi taksiti ödeyebileceğini sanal bir sistem söyleyebilmektedir.

Bankalarımız Adeta Kredi vermek için yarışa girmiş durumdadır. Otuz bin liraya kadar hiç belgesi kefilsiz kredi verebilen bankalar git gide çoğalmaktadır. İş bu dereceye gelince de artık insanların yüzde doksanı bankalara borçlu durumdadır. Bankaların bu denli kredi vermesinin nedenlerinden biride kişi kredi çekerken paranın sigortalanmasıdır. Kişi vefat etse dahi bu işten ne banka nede kredi çeken kişinin mirasçıları zararlı çıkmaktadır. Bugün Türkiye de kredi çekenler nüfusun yüzde ellisinden fazladır.

Kredi Çekmek İçin Yapılacak İşlemler Hakkında

Yukarıda Kredi çekme işleminin çok kolay olduğunu söyledik hatta çevrim içi bankacılık kullanıyorsa kişi bankaya bile gitmesine gerek duyulmamaktadır. İster internet’den çevrim içi bankacılık isterse telefon bankacılığı kullanarak kredi başvurusunda bulunabilirler. Kredileri onaylanırsa mevcut hesaplarına istedikleri kredi tutarı kadar para transfer edilecektir. Anlaşılan kredi çekmek TC numaranız yetmektedir.

Eğer yüksek tutarlı kredi çekmek istiyorsanız ihtiyaç kredisi olur ev kredisi olur Kobi yani şirketlerin kullandığı kredi olur bunun için banka sizden bir takım evraklar isteyecektir. Bu Belgeler Maaş Bordosu olabilir şirketin mali tabloları olabilir ev kredisi çekmek için de tutarın belli bir yüzdesini peşin olarak verilebilmesi gibi şartları olabilir. Bu şartla yerine getirildiği takdirde bankanızın onay vermesiyle kredi çekme işleminiz bitmiş olur.

Kredi Çekerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kredi Çekerken bankaların kredi faiz oranları ve dosya masrafı alıp almadıkları iyi araştırmalıdır. Bunun yanında çektiğiniz bankanın işlem geçmişine de bakmak gerekir. Örneğin ziraat bankasıyla çalışıyorsunuz bu bankanın kredi faiz oranları ve ödeme planını nasıl oluşturuyor işlem ücreti alıyor mu bunun araştırmasında bankanın internet sitesinde araştırabilirsiniz

Krediden Cayma Nasıl Yapılır?

Örneğin Ziraat Katılım bankasından kredi çektiniz krediniz onaylandıktan sonra size bir ödeme planı verilir. Ödeme planında ödediğiniz paranın ne kadarı faiz ne kadarı anapara gösterilmektedir. Genellikle bankalar faizi ilk önce keserler size beş ay sonra gittiğiniz krediden caymak istediğinizi söylediğinizde ödediğiniz faizi banka geri vermeyecek kalan anapara tutarını bir cayma bedelini sizden tahsil edip kredinizden cayabilirsiniz.

krediler

En güncel uygun kredi haberleri ile sizde krediler bulun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün