Bankalar

Ziraat Katılım Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim

Ziraat Katılım Taşıt Kredisi

Ziraat Katılım Bankası müşterilerinin ihtiyaçlarını gidermek sürekli müşterilerinin yanında bulunmak istemektedir. Müşterilerin ihtiyaçları için çeşitli finansman kaynakları seçeneklerini müşterilerine sunmaktadır. Bu finansman seçenekleri, konut finansmanı, taşıt finansmanı, eğitim finansmanı, dayanıklı tüketim finansmanı, hac ve umre finansmanı, iş yeri finansmanı, doğalgaz dönüşüm finansmanı, arsa finansmanı gibi finansman seçenekleri bulunmaktadır.

Taşıt finansmanı

Ziraat Katılım Bankası müşterilerine sunmuş olduğu taşıt finansmanı ile ister sıfır isterlerse ikinci el taşıt alımlarında destek sunmaktadır. Taşıt finansmanlarında kırk sekiz aya kadar taksit ve çeşitli ödeme seçenekleri ile müşterilerinin yanında olmak istemektedir.

Müşterinin bütçesine uygun kâr payı imkânıyla kırk sekiz ay taksit imkanı sunmaktadır. Müşterinin almayı planladığı taşıtın değeri elli bin Türk Lirası ve altında olan taşıt için fatura ve kasko bedelinin yüzde yetmişi kadar, elli bin Türk Lirası üzerindeki araçlar için elli bine kadar olan kısım içi yüzde yetmiş, elli bin üzeri kısım yüzde elli oranında taşıt finansmanı sağlıyor. Bu işlemler için bankanın gerekli görmesi durumunda bazı ek teminatlar isteyebilir. Esnek ödeme seçenekleri ile müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.

Gerekli Belgeler

Ziraat Katılım Taşıt Kredisi için, başvuru formunun doldurulması önceliktir. Başvuru formuna ek olarak, kimlik belgesi veya pasaport fotokopisi, müşterinin gelir durumunu gösterir gelir belgesi, sıfır araçlar için alınacak aracın proforma faturası, ikinci el araçlar için araç ruhsatı ve kasko değerini gösterir belge, müşteri adına en az iki ay öncesine ait su, elektrik, telefon vb. faturalardan birine ait fotokopi, şubenin duruma göre isteyebileceği diğer belgeler.

Ziraat Katılım Bankası gerekli görürse kefil ve bu kefiller içinde bazı belgeleri isteyebilir. Taşıt kredisine başvurmak için en yakın Ziraat Katılım Bankası şubelerinden birine müracaat etmek yeterlidir.

Dikkat Edilecek Hususlar

Kullanılacak taşıt kredisi miktarının gelirinize göre belirlenmeli, ödeme planları gelir ve gider durumuna göre ayarlanmalı, başvuru için istenilen evrakları eksiksiz tamamlamalı, başvuru belgesindeki bilgilerin doğruluğuna dikkat edilmelidir. Evrak eksiklikleri giderildikten sonra en kısa süre içerisinde Ziraat Katılım Bankası taşıt kredisi başvuru sözleşmesini imzalamak gereklidir.

 

krediler

En güncel uygun kredi haberleri ile sizde krediler bulun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün